Elnur Abduraimov chorak finalda!
Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlarida Elnur Abduraimov o‘zining ikkinchi jangini muvaffaqiyatli o‘tkazib, chorak final yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi. Nimchorak finalda unga tojikistonlik tajribali bokschi Bahodur Usmonov raqiblik qildi. Raundlardagi aniq va kuchli zarbalar yakunda hakamlarning baholarida aks etdi. Shu tariqa Elnur Abduraimov bu bellashuvni yaqqol ustunlik bilan yakunlab, choRead More…
Oltiboyev Olimpiada chempioni bilan kurashdi
Dzyudochimiz Bekmurod Oltiboyev Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlari doirasida chorak final bellashuvini o‘tkazdi. Unda vakilimiz Rio-2016 Olimpiadasi chempioni bilan bahs olib bordi. Chexiya vakili Lukash Krpalek bilan kechgan kurashda raqib vazari bahosi bilan ustun kelib, yarim finalga yo‘l oldi. Biroq Oltiboyev bronza medali uchun kurashish imkonini saqlab qolmoqda. Endi u o‘tish bosqichidRead More…
Bobousmon Baturovdan ishonchli g‘alaba
Bokschimiz Bobousmon Baturov delegatsiyamizning bugungi kun dasturidagi ilk g‘alabasini taqdim qildi. Vakilimiz dastlabki bahsda dominikanlik raqibiga qarshi ringga ko‘tarildi. Jang avvalidan o‘z ustunligini namoyish qilgan Baturov yakunda ishonchli g‘alabani qo‘lga kiritdi. Vakilimiz shu tariqa chorak final bosqichiga yo‘l oldi. Ushbu bosqichda u britaniyalik Pet Makkormakka qarshiRead More…
Zaynab Dayibekova chorak finalda!
Qilichbozimiz Zaynab Dayibekovaning g‘alabali yurishi davom etmoqda. Hamyurtimiz Tokio-2020 Olimpiadasining chorak final yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi. Qilichbozimiz nimchorak finalda janubiy koreyalik Ji Su Yun bilan ro‘baro‘ keldi. Hamyurtimizning ustunligida kechgan bahs Dayibekovaning 15:12 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Sablyachimiz yarim final yo‘llanmasi uchun rosRead More…
«Токио–2020» Олимпиадаси тантанали очилиш маросимидан қайноқ лаҳзалар
Айни пайтда Токио шаҳридаги «Олимпия» стадионида XXXII ёзги Олимпиада ўйинларининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтмоқда. Миллий олимпия қўмитаси матбуот хизмати ҳамюртларимизнинг ундаги чиқиши ва маросимнинг бошқаRead More…
Токио-2020 Олимпиада ўйинлари бошланди
Дунёнинг 206 мамлакатидан ташриф буюрган 12 500 нафар спортчи 339 медаллар шодаси учун кураш олиб борадиган Ёзги Олимпиада ўйинлари, гарчи расмий равишда эртага очилсада, баҳслар бошлаб юборилган. 21 июль куни софтбол спортRead More…
Токио Олимпиадасида Ўзбекистон спорт шарафини кимлар ҳимоя қилишади?
Яна бир кундан сўнг – эртага Япония пойтахти Токиода 2020 йили ўтиши лозим бўлган, аммо пандемия туфайли қолдирилган Ёзги Олимпиада ўйинларига старт берилади. Хабарингиз бор, Олимпия ўйинларида Ўзбекистон спорт шарафиRead More…
Токио-2020: Ўзбекистон штаб квартираси иш бошлади
Олимпия шаҳарчасида мамлакатимиз делегациясининг штаби расман ўз фаолиятини бошлади, дея хабар бермоқда Миллий олимпия қўмитаси матбуот хизмати. Бугундан Ўзбекистон миллий олимпия жамоалари штаби бошлиғи Шерзод ТоRead More…

Бекмурод Олтибоев провёл схватку с Олимпийским чемпионом
Наш дзюдоист Бекмурод Олтибоев провёл схватку в рамках четвертьфинала Олимпиады Токио-2020. В этом этапе его соперником стал чемпион Олимпиады Рио-2016. Схватка с представителем Чехии завершилась в пользу Лукаша КрпалеRead More…
Фотогалерея с выступления Турсуной Рахимовой
Наша представительница по боксу Турсуной Рахимова (-51 кг) останется для нас открытием Олимпийских игр Токио-2020. Узбекская спортсменка в бою с Бусе Наз Чакироглу из Турции упустила шанс и завершила своё участие. ПоединоRead More…
Первая победа Бобоусмона Батурова
Наш боксёр Бобоусмон Батуров в сегодняшней программе завоевал первую победу для делегации Узбекистана. Свой первый бой он провёл против доминиканского боксёра. С первых же минут поединка Батуров показал явное преимRead More…
Зайнаб Дайибекова в четвертьфинале
Зайнаб Дайибекова продолжает успешно участвовать на Токийской Олимпиаде. Немного ранее ей удалось завоевать путёвку на четвертьфинал. Она выиграла Жи Су Юна из Южной Кореи со счетом 15:12 и вышла в четвертьфинал. Для Read More…
В Узбекистане внедрят систему оценки уровня физической подготовки населения
С 1 августа 2021 года в республике внедрят систему оценки уровня физической подготовки населения. Об этом говорится в постановлении президента «Об организационных мерах по внедрению системы оценки уровня физической поRead More…
В Узбекистане внедряется новый порядок перевода учебы студентов из одного вуза в другой
Перевод студента при отсутствии уважительных причин, а также на направлении образования, не являющиеся соответствующими и родственными, осуществляется в установленном порядке на основании разовой оплаты, равной минRead More…
Какие изменения ждут узбекистанцев с 1 июля
Представляем обзор главных изменений в национальном законодательстве, которые вступят в силу с 1 июля 2021 года. Следующие изменения ждут узбекистанцев с 1 июля текущего года, передает Norma. Производителям строймаRead More…
Названа одна из самых серьезных угроз для развития Узбекистана
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев Мирзиёев подписал сразу два документа в целях борьбы с коррупцией. Это следующие документы: — указ «О мерах по созданию среды нетерпимого отношения к коррупции, кардинальному сRead More…